Prekyba kriptovaliuta

Sukurta kriptovaliuta be bloko grandžių – tobuliau nei bitcoin?

Sukurta kriptovaliuta be bloko grandžių – tobuliau nei bitcoin?

Sukurta kontraversiška kriptovaliuta IOTA, kuri remiasi tokia matematine formule („tangle“), kad jos kūrėjai turi galimybę padaryti ją daug efektyvesne ir greičiau paleidžiama, nei visos kitos kriptovaliutos.

Bitcoinas nėra vienintelė tobula ir populiari valiuta. 2017 metais augybė ir kitų valiutų pasiekė labai puikių rezultatų. Vienas iš labiausiai intriguojančių pavyzdžių – IOTA. Per tris savaites šios valiutos vertė pakilo daugiau kaip 4 milijardais dolerių. Tačiau įdomiausia dalis čia yra ta, kad ši valiuta visiškai nesivadovauja ir nenaudoja bloko grandžių sistemos.

Šis įspūdingas vertės pakilimas prasidėjo jau lapkričio pabaigoje, kai Vokietijoje ne pelno siekiantis IOTA fondas paskelbė apie naujos kriptovaliutos atsiradimą. IOTA kartu su kitomis pagrindinėmis technologijos įmonėmis sukūrė šią „decentralizuotą duomenų rinką“.

Taigi. Kas toliau?

Nors IOTA žetonai gali būti naudojami kaip ir bet kuri kita kriptovaliuta, protokolas buvo specialiai sukurtas naudoti su prijungtais įrenginiais, teigia vienas iš kūrėjų kolektyvo narių -  David Sønstebø. Organizacijos renka didžiulius duomenų kiekius, pradedant nuo oro stebėjimo sistemų iki jutiklių, stebinčių pramoninių mašinų našumą.Tačiau beveik visa ši informacija yra susijusi su duomenų baze, o ne su vartotojų pinigais, sako Sønstebø.

IOTA sistema gali tai daryti dviem būdais, sako jis. Pirma, tai galima užtikrinti šių duomenų vientisumą, kad jis būtų apsaugotas nuo suklastotų decentralizuotų failų. Antra, tai leidžia nemokamai atlikti sandorius tarp duomenų savininkų ir visų, kurie nori jį nusipirkti. Yra daugybė įmonių, kurios nori pasinaudoti šiais duomenimis.

Vietoj blockchain IOTA naudoja "tangle", kuris yra pagrįstas matematine koncepcija, vadinama acikline grafika. "Sønstebø" teigia, kad jo komanda siekia alternatyvaus požiūrio, nuspręsdama, kad bloko grandys yra per brangu, nes pastaruoju metu kainavo net 20 dolerių už vieną bitcoino sandorį.

Sønstebø problema, susijusi su bitcoinu ir kitomis blokų grandžių sistemomis yra ta, kad sandorių patikrinimui jos remiasi kasėjų (miners) tinklu.

Taigi IOTA atsisakė galimybės kasti valiutas. Vietoj to, kai vartotojas išduoda sandorį, tas asmuo taip pat patvirtina du atsitiktine tvarka atrinktus ankstesnius sandorius, kurių kiekvienas nurodo du kitus ankstesnius sandorius ir pan. Sunstebø" teigimu, augant naujiems sandoriams, visas valiutos tinklas auga.

Skamba puikiai, bet, kaip teigia Sønstebø, IOTA vis dar yra "labai ankstyvoje beta versijoje". Ir Ir tokie rinkų lyderiai, kaip "Microsoft", "Deutsche Telekom" ir "Fujitsu", nurodo, kad IOTA dar nėra galutinai ištobulinta. Pastaraisiais mėnesiais kai kurie žinomi kriptovaliutų tyrimų bendruomenės nariai išreiškė abejonių dėl IOTA dizaino ir bendro saugumo. Rugpjūtį mokslininkai iš MIT ir Bostono universiteto pranešė, kad jie atrado rimtų pažeidimų naujoje valiutoje.

IOTA pataisė pažeidimus, o Sønstebø sako, kad saugumo priemonės tikrai neleis niekam prarasti lėšų. Fondas pasamdė trečiosios šalies firmą, kuri padėtų toliau tobulinti techniką, kuri, pasak Sønstebø, reiškia „lengvos kriptovaliutos“ tipą, reikalingą mažos galios prijungtiems įrenginiams, pavyzdžiui, jutikliams, naudoti.

 


Visos naujienos


Naujienlaiškis

Būkite pirmieji, kurie sužinos kriptovaliutų naujienas.

El.paštas: