Prekyba kriptovaliuta

Optimistinės žinios iš vakarykščio JAV senato posėdžio apie kriptovaliutas

Optimistinės žinios iš vakarykščio JAV senato posėdžio apie kriptovaliutas 2018.02.07

Vakar įvykusiame Senato banko komiteto posėdyje vertybinių popierių ir biržos komisijos pirmininkas Jay Clayton ir prekių ateities sandorių komisijos pirmininkas Christopher Giancarlo atskleidė, koks artimiausiu metu gali būti reguliuojamų kriptovaliutų likimas JAV. Kai paskutiniu metu tik ir atsiranda blogų naujienų apie kriptovaliutų kainų kritimus – čia galime išgirsti ir optimistiškesnes mintis.

Atviro posėdžio metu Clayton ir Giancarlo dalijosi mintimis apie tai, ką galima reguliuoti, ką reikėtų reguliuoti ir kaip pasiūlyti platesnę, ilgalaikę virtualių valiutų rinkos ir blockchain technologijos ateities perspektyvą. Įrodymai pateikė naudingą skirtumą tarp trijų virtualios valiutos ekosistemos „ramsčių“: dolerio pakeitimo kriptovaliutomis, ICO, kaip akcijų pasiūlos ir blockchain. Per visą posėdį SEC pirmininkas Claytonas buvo sutelkęs dėmesį į ICO sukčiavimo problemas, o CFTC pirmininkas Giancarlo jautėsi entuziastingai ir buvo itin susidomėjęs visa besiformuojančia kriptovaliutų rinka.

 

Kriptovaliutų vidinė vertė

Giancarlo apgynė Bitcoin vertę, paaiškino apie kasimo procesą ir jo koreliaciją su valiutos kaina. O Clayton šiuo klausimu atsakė:

„Yra daug protingų žmonių, kurie supranta apie kriptovaliutų ir tarptautinių mainų vertės požiūrius. Kol kas aš dar nematau tų privalumų rinkoje. Į šiuos dalykus, aš žiūriu iš paprasto investuotojo perspektyvos“

 Clayton taip pat pasakė ir papildomų pastabų, kurios kelia abejonių dėl kriptovaliutų, kaip valiutų naudingumo, parodydamas bendrą susirūpinimą dėl rinkos nepastovumo.

 

Bitcoin ateities rinkos privalumai

 Giancarlo sakė:

„CFTC dabar gali gauti prekybos duomenis ir analizuoti juos dėl sukčiavimo ir manipuliavimo.“

„... Dėl Bitcoin ateities sandorių, mes dabar matome pagrindines ir spot rinkas, kurių šiaip nebūtumę turėję.“

 

Susirūpinimas kriptovaliutų paltformomis ir klaidingu vartotojų samprotavimu

Abu pirmininkai išreiškė susirūpinimą dėl nereguliuojamo kriptovaliutų keitimo platformų pobūdžio ir jų galimybės suklaidinti vartotojus, manant, kad egzistuoja tam tikras reguliavimo tinklas.

„Iš tiesų, CFTC nereglamentuoja dešimčių virtualių valiutų prekybos platformų čia ar užsienyje“, - sakė Giancarlo, paaiškindamas, kad CFTC negali reikalauti kibernetinės gynybos, apsaugos platformų ir kitų dalykų, kurių vartotojai gali tikėtis iš tradicinių vertybinių popierių.

 Clayton paragino parengti suderintą planą tarp valstybių, federalinių reguliuotojų ir SEC bei CFTC, siekiant išspręsti vartotojų nežinomybę dėl nereguliuojamų prekybos platformų. Claytonas pridūrė, jog mano, kad paprastieji kriptovaliutų investuotojai mano, kad tos investicijos yra reguliuojamos, kaip ir visos kitos valiutos pasaulyje, tačiau tokį nesusipratimą reikia spręsti.

 

ICO saugumas

„Aš tikiu, kad kiekviena ICO, kurią mačiau, yra saugumas ... Jūs galite vadinti ją moneta, bet jei ji veikia kaip saugumas, tai ji ir yra saugumas ...“, - sakė Clayton. „Tie, kurie nori išvengti kriptovaliutų saugumo, kertasi su mūsų tikslais ir nuostatomis.“

 

Apie suderintą reguliavimą

Senatorius Markas Warneris, kuris išreiškė didesnį supratimą nei dauguma jo bendraamžių, kritikavo netvarkingą reguliavimo pobūdį, kuris pritarė Bitcoin ateičiai, tuo pačiu blokuodamas ETF. Warneris ragino reguliavimo institucijas labiau koordinuoti pastangas:

„Galimas kriptovaliutų ir blockchain technologijos įteisinimas gali būti toks pat besikeičiantis, kaip ir ankščiau buvo belaidis internetas. Manau mums reikės labiau organizuotų pastangų“ - sakė Warner.

 

Visi pasakojo, kad posėdis buvo toli gražu ne vien apie reguliavimą. Nors akivaizdu, kad CFTC ir SEC atstovai pasiūlė tam tikras taisykles, kurias jie norėtų įdiegti. Jų planai buvo skirti vartotojų apsaugai nuo grėsmių, pavyzdžiui, nuo nesaugių mainų ar ICO sukčių.

Visiems, kurie domisi ilgalaike virtualių valiutų rinkos ateitimi, tai turi būti puikios naujienos.

 

SENATEJAV2


Visos naujienos


Naujienlaiškis

Būkite pirmieji, kurie sužinos kriptovaliutų naujienas.

El.paštas: