Prekyba kriptovaliuta

Microsoft naudos blockchain, kad decentralizuotų duomenis geresniam valdymui

Microsoft naudos blockchain, kad decentralizuotų duomenis geresniam valdymui 2018.02.14

Vakar Microsoft paskelbė, kad pradės naudoti blockchain technologiją, kad galėtų geriau kontroliuoti savo skaitmeninį tapatumą. Alex Simons, „Microsoft Identity Division“ programos valdymo vadovas teigia, kad bendrovė per pastaruosius 12 mėnesių sukūrė idėjų, kurios yra paremtos blockchain technologijomis. Laukia pirmasis toks atnaujinimas apie tai, kaip Microsoft ketina naudoti šią technologiją, kad sukurtų decentralizuotą tapatybę (DID).

Žodis „blockchain“ paprastai yra susijęs su kriptovaliutų platformomis. Pagrindinėje formoje blockchain yra laikoma užkoduotų duomenų blokų tinklu. Šie duomenys nėra talpinami centrinėje sistemoje ir nėra valdomi vieno konkretaus subjekto. Duomenų blokai yra „grandininiai“ tarp visų pasaulio kompiuterių. Šie duomenys negali būti keičiami ir į juos negalima įsilaužti, nes visi blokai turi ankstesnio bloko kriptografinę informaciją, kartu su jų operacijų duomenimis ir laiko žymomis.

Tam tikra prasme, blockchain yra tarsi atvira skaitmeninė knyga, kurioje įrašomi visi sandoriai, kurių viena pusė negali užtikrinti. Tai yra daugelio (jeigu ne visų) su internetu susijusių paslaugų problema:  Jūsų informacija ir sandoriai saugomi serveriuose, į kuriuos gali įsilaužti sukčiai, ieškantys svarbių asmeninių duomenų. Verta paminėti, kad visi duomenys, įrašyti į bet kurį bloką, negali būti keičiami, nebent pasikeistų ankstesni blokai.

 

 

Nors blockchain technologija yra būtina, norint decentralizuoti pervedimų įrašymą, bet ji puikiai tinka ir Jūsų asmeninės informacijos saugojimui. Pasak Microsoft atstovų, blockchain pašalintų poreikį susidurti su nesuskaičiuojamo kiekio programomis ir paslaugomis. Jūsų tapatybė nebūtų dubliuojama ir išplėsta per kelis tiekėjus, tokius, kaip „Twitter“, „Facebook“, „Instagram“, „Google Play“, „Amazon“ ir kitus.

Šiandien naudojamose programose, paslaugose ir organizacijose yra pateikiamas vienas valdymas, priklausantis nuo tapatybės duomenų. Mums reikia saugaus, užkoduoto skaitmeninio centro, kuris galėtų turėti sąveikas su naudotojo duomenimis, tuo pačiu apsaugant ir vartotojo privatumą.

Žinoma, tai nėra ta platforma, dėl kurios naudojimo pradžios Microsoft kompanija gali viena nuspręsti. Dabar yra bendradarbiaujama su asmenimis ir organizacijomis per decentralizuoto identifikavimo fondą, siekiant sukurti ekosistemą, remsiančią decentralizuotus identitetus. Šioje iniciatyvoje yra keturi pagrindiniai komponentai: „W3C“ pagrįsta specifikacija, apibrėžianti decentralizuotą identifikatorių, užšifruota tapatybės duomenų bazė, serveris, kuris palaiko DID tarp blockchain ir kitas „W3C“ pagristąs konfigūravimas, vadinamas patvirtintais įgaliojimais.

Svarbiausias tikslas čia yra pritaikyti blokchain technologijos pagrindą. Technologiją reikia išplėsti, nes įrenginiai, organizacijos, vartotojai ir netgi naujos technologijos gali susimaišyti vienoje vietoje. Yra manoma, kad kelios blockchain bendruomenės padidintų blokų dydžius, kad pagerėtų naudojimosi galimybės, tačiau šis metodas ne tik sumažins decentralizavimą, bet ir negalės įveikti pasaulinės platformos sandorių.

 Vis dėlto sąvoka „sandėris“ nebūtinai reiškia pirkimus tarp subjektų. Tikėtina, kad įmonė nurodo sandorius tarp Jūsų duomenų ir paslaugų, naudojančių šiuos duomenis. Yra nuolatinis įrašas apie tai, ką naudoja tos programos ir paslaugos. Kaip galėsime kontroliuoti šiuos sandorius, vis dar lieka laiko klausimu.

 

 

Artimiausiu metu Microsoft ketina pradėti eksperimentus su blockchain technologijomis, naudodami autentifikavimo priemones.


Visos naujienos


Naujienlaiškis

Būkite pirmieji, kurie sužinos kriptovaliutų naujienas.

El.paštas: