Prekyba kriptovaliuta

Kintamumas – būtinas elementas finansinei ir socialinei žmogaus ateičiai

Kintamumas – būtinas elementas finansinei ir socialinei žmogaus ateičiai 2018.01.05

Niekas nesitęsia amžinai - mes gyvename pasaulyje, kuriame nuolat keičiasi įstatymai ir gyvenimo principai. Tačiau tiesa yra ta, kad žmogaus protas pirmenybę teikia ne naujai, o esamai situacijai Jam paprastai yra sunku priimti naujoves, nes jį supa dalykai, su kuriais jis jau yra puikiai susipažinęs. Tačiau kintamumo bijoti nereikia – tai visada atneša tik naudingas revoliucijas visam pasauliui.

 

Pinigai yra itin svarbus dalykas kiekvienam žmogui. Pinigų forma, pobūdis ir pavadinimas laikui bėgant keitėsi. Kaip finansinius vienetus mes naudojome karves, gyvūnų kailius, karoliukus, kriaukles, druską, auksą, popierių, o vėliau – mainus ir vertybinius popierius. Daug buvo šnekama apie pagrindines pinigų savybes (dalijimąsi, ilgaamžiškumą, pakeičiamumą, perkeliamumą ir trūkumą), kurios lemia priėmimą visuomenėje. Taip pat buvo kalbama ir apie tai, kaip laikui bėgant visuomenė priima labiausiai jiems tinkamas pinigų formas, kurios geriausiai atspindi prieš tai minėtąsias savybes. Vis dėlto, nepaisant šios turtingos pinigų istorijos, mes turime tendenciją manyti, kad mūsų dabartinė pinigų forma, fiat valiuta, yra kažkaip nemirtinga. Nors ji jau egzistavo dabartyje, šiek tiek daugiau nei prieš 46 metus.

 

Praėjusiais metais, nepaisant argumentuotų nuomonių, kad kriptovaliutos taps technologiškai pažangiausia pinigų forma, daugelis kritikavo jų nepastovumą. Tiesa ta, kad ši turto grupė nebūtų tokia, kokia jie teigia esant, be šio nepastovumo. Kintamumas yra būtinas elementas kiekvienai naujai piniginei formai.

Pinigai yra labiausiai nepastovūs dviem savo gyvavimo etapais: kai tik atsiranda ir prieš savo galą. Mes esame gerai susipažinę su nepastovumu, kuris įvyksta dėl tam tikros rūšies pinigų formos pabaigos. Du naujausi to pavyzdžiai – Venesuelos bolivar ir Zimbabvės doleris.

 

Tuo tarpu, mums yra sunku atlikti tam tikras kriptovaliutų vertinimo metodikas ir tyrimus, nes šios  valiutos neturi pinigų srautų, palyginamų koeficientų ir kt. Galime tiktai atlikti rinkos tyrimus, kad sužinotume, kokią santykinę vertę žmonės skiria šiam naujam turtui. Žmonės išreiškia vertę, kurią jie skiria kriptovaliutoms dėl kito turto (pvz., JAV dolerių) sumos, kurią jie nori paaukoti. Tačiau nuomonės apie šias valiutas labai skiriasi, o tai lemia ir skirtingus rodiklius, dėl kurių atsiranda milžiniškas kintamumas. Pinigai visada turi įrodyti savo vertę, nes jei to nebūtų, mes iki šiol gyventume, vykdydami mainus produktais. Kintamumas yra neišvengiamas kelias šiai naujos formos piniginei išraiškai.

Tačiau nors ateitis lieka neaiški, naujos piniginės formos priėmimas nebus paprastas. Šiandien egzistuojanti kriptovaliutų gausa gali būti tik vienas žingsnis prie visuotinai priimtos pinigų formos. Tačiau nepastovumas, būdingas kuriant naują tarptautinę valiutą, siekiant sukurti naują pasaulinę sistemą, kuri geriau atitiktų žmonijos poreikius – tikrai ateis visiems į naudą.

 

Tikroji pinigų sąjunga tarp valstybių negali būti įgyvendinta be politinės ir fiskalinės sąjungos. Ir tai kuo puikiausiai iliustruoja žodžiai, kuriuos 1999 m. Parašė Baha'i (tarptautinė bendruomenė), gerokai prieš kriptovaliutų atsiradimą:

„Būtų sunku atskirti psichologinį ir socialinį poveikį, kurį padarė esamų pinigų sistema. Tačiau tikras nacionalinis pasididžiavimas įvyktų, jei visame pasaulyje būtų tik viena bendra pinigų valiuta, pagrinde veikianti elektroniniais impulsais.“

 


Visos naujienos


Naujienlaiškis

Būkite pirmieji, kurie sužinos kriptovaliutų naujienas.

El.paštas: