Prekyba kriptovaliuta

Kinija taria tvirtą TAIP blockchain technologijai

Kinija taria tvirtą TAIP blockchain technologijai 2018.02.09

Nors Kinija yra pasiryžusi atsisakyti bitcoin kriptovaliutos, kurios kaina praeitą savaitę smarkiai krito, tačiau šalis tvirtai palaiko blockchain technologiją – pagrindą, kuriuo veikia visos kriptovaliutos. Kinija planuoja tapti lydere blockchain technologijų kūrimo srityje. Pradedant mažomis ir vidutinėmis finansų konstitucijomis, baigiant – valstybinėmis organizacijomis – visos veiklos aktyviai tyrinėja blockchain technologijas.

Blockchain – atvira ir paskirstyta technologija, kurioje nuolat yra ir įrašomi įvairūs sandoriai tarp šalių. 2016 metais, kaip viena iš pagrindinių tautos užduočių, buvo paminėtas informacinių technologijų plėtros planas, susietas su blockchain. Plane taip pat buvo minimas ir kvantinės komunikacijos gerinimas, susietas su naujausiomis technologijomis.

Naujojoje savo knygoje „Blockchain: Quantum Wealth“ Han fengas, Tsinghua universiteto „iCentro“ vadovas, pastebėjo, kad decentralizuotos technologijos atskleistų naują finansinio vartojimo modelį. Autorius savo knygoje teigė, kad decentralizuotas tinklas yra saugus ir labai lengvai patikrinamas. Jis sumažina sukčiavimo atvejus, kadangi „peer-to-peer“ tinklas laikosi nustatyto protokolo. Kibernetinės atakos bus beprasmiškos, kadangi atakuoti daugiau nei 50 procentų blokų neapsimokės.

 

IBM taip pat apskaičiavo, kad decentralizuotos operacijos gali sumažinti valdymo išlaidas 99 procentais, lyginant su centralizuotomis operacijomis. Galime prieiti išvadą, kad Kinija kiekvienais metais galėtų sutaupyti iki 20 milijardų.

Neskaitant verslininkų planų, Kinijos mokslininkai taip pat labai prisidėjo prie blockchain technologijų skatinimo. Beihang universitete Pekine yra įsteigtas pirmasis Kinijos mokslinių tyrimų centras. Tsinghua universitetas yra vienas pirmųjų pasaulyje, siekiančių sukurti šios srities magistro studijas. Tsinghua universitetas taip pat pasižymi tuo, jog turi studentų asociaciją, susijusią su blockchain, kurią sudaro 153 nariai. Asociacija siekia pritaikyti blockchain technologijas realioms situacijoms. Asociacijos vadovas Jia Yinghao dar sausio mėnesį sakė:

„Blockchain vaidins pagrindinį vaidmenį fiziniame ir virtualiuose pasauliuose. Mes norime ištirti ir sužinoti, kaip decentralizuotos technologijos gali mums geriau pasitarnauti.“

 Pasauliniai pionieriai taip pat puikiai išnaudoja naujas technologijas, kurios palengvina jų veiklą. „NASDAQ“ jau 2015 metais užbaigė pirmąjį sandorį, pagrįstą blockchain technologija, o tai reiškia, kad akcijos buvo parduotos investuotojui be trečiosios šalies agento ar vertybinių popierių biržos.

2015 metais taip pat buvo sukurta koalicija „R3 CEV“. Ji buvo įsteigta tarp didžiausių finansų įstaigų pasaulyje, siekiant sukurti naują operacinę sistemą finansų rinkoms. Kinijos „Pingan“ bankas buvo pirmasis Kinijos finansų institutas, kuris prisijungė prie konsorciumo.

Kinijos „R3“ versija buvo paleista 2016 metais, o nuo 2017 metų jai pritarė virš 25 žmonių.

 Blockchain technologija yra ta sritis, kuri gali kiekvienai valstybei labai pagelbėti ir padėti sutaupyti valstybinį biudžetą. Tikėtina, kad ir Europa gali pasekti Kinijos pavyzdžiu ir imti decentralizuoti daugiau savo veiklos sričių.


Visos naujienos


Naujienlaiškis

Būkite pirmieji, kurie sužinos kriptovaliutų naujienas.

El.paštas: