Prekyba kriptovaliuta

Kaip siųsti ir saugoti kriptovaliutas?

Kaip siųsti ir saugoti kriptovaliutas? 2018.01.25

Kai kurie vartotojai iš Ethereum grupės facebook‘e neseniai paskelbė, kad prarado apie 4 000 dolerių vien tik todėl, kad kriptovaliutas nusiuntė į ne tas kriptovaliutų pinigines. Tikriausiai jie tiesiog įvedinėjo savo adresą, bet sumaišė vieną raidę ir taip pinigai įkrito svetimiems žmonėms.

Visų pirma, Jums vertėtų žinoti, kad siunčiant kriptovaliutas niekada negalima įvedinėti savo kriptovaliutų piniginės adreso. Daugelis komentatorių facebook‘o grupėje užjautė tuos vartotojus, tačiau kartu ir mokė, kad negalima įvedinėti jokių adresų. Jeigu tie asmenys būtų įvedę tokį žodį, kaip „cottoncandy“– tai blockchain būtų neatpažinus sandorio, nes žodis neatitiktų ethereum piniginės adreso įgalioto formato ir pervedimas nebūtų užskaitytas. Bet kadangi čia buvo išsiųstas tik vienas blogas laiškas – sistema jį patvirtino.

 Į ethereum kodą yra įrašyta tai, kad kiekvienas galimas adresas egzistuoja tam tikruose simbolių ir ilgio parametruose. Tada yra laukiama, kol jo pareikalaus. Jei kriptovaliuta bus perkelta į nereikalaujamą adresą, niekas negalės pasiekti privačių raktų, taigi ir pinigų nebebus.

Štai keletas patarimų Jums, kaip išvengti kriptovaliutų dingimo, naudojantis specialiomis valiutų saugyklomis:

1.      Kriptovaliutų perkėlimas. Vienas geriausių būdų vartotojams, kurie ne itin gerai išmano techniką, tačiau nori perkelti kriptovaliutas kitur – tai naudoti „copy-paste“ funkciją rašant adresus. Tik nepamirškite prieš patvirtinimą, pasižiūrėti, kad pirmoji ir paskutinė raidė būtų teisingos. Taip pat galima naudoti ir QR kodą. Tam reikės paprasto nuskaitymo ir patvirtinimo. Niekada ir jokiais būdais neįvedinėkite paraidžiui savo piniginės adreso. Tai Jums gali atnešti labai didelius nuostolius.

2.      Kriptovaliutų saugojimas – trišaliai manai. Mainai yra patogi saugojimo vieta, tačiau ir viena pavojingiausių.  Niekada nepamirškite „Mt Gox“ ir „Bitfinex“ problemų, dėl kurių vartotojai neteko daugiau nei 970 000 BTC (12 milijardų dolerių). Keitimai tai ne tas pats kas bankai. Vienas iš populiariausių mainų yra„Coinbase“. Čia galima nusipirkti ir laikyti keturias pagrindines valiutas (BTC, ETH, LTC ir BCH). Trūkumai: „Coinbase“ nepalaiko altcoinų. Taip pat galite rinktis „Bittrex“, „Binance“, „Gemin“ ar „Kraken“. Daugelyje trišalių mainų galima saugoti kriptovaliutas, tačiau sandorių mokesčiai sudaro apie 0,25 procentų.

3.      Programinės įrangos piniginė. Exodus.io yra decentralizuota ir labai patogi programa, kur naudotojai yra laikomi anonimiškais, išskyrus jų el. pašto adresą, nurodytą registruojantis. Trūkumai: asmeniniai raktai saugomi vartotojo kietajame diske, kuris yra prijungtas prie interneto, todėl jis gali būti pažeidžiamas. Programa palaiko tik 18 iš daugiau nei 1400 kriptovaliutų.

4.      Techninės įrangos piniginė. Tai standartinės piniginės kriptovaliutų turėtojams. Jos leidžia perkelti kriptovaliutas per visą internetą ir apsaugo jas nuo įsilaužėlių. Trys didžiausi tokių piniginių pavyzdžiai yra „Ledger Nano S“, „Trezor“ ir „KeyKeep“. Trūkumai: šiuo metu dar nėra piniginės, palaikančios visas 1400 + kriptovaliutas.

5.      „Popierinė“ piniginė. Tiesiog galite reikiamą informaciją susirašyti ant lapelio, tačiau jį reikia laikyti labai saugiai, pavyzdžiui, seife.

6.      Jūsų atmintis. Tai pats saugiausias ir geriausias būdas saugoti reikiamus numerius, tačiau tai galioja tik tiems asmenims, kurie iš prigimties pasižymi itin gera atmintimi.

 Būkite atsargūs ir gerai pagalvokite kur saugoti savo pinigus, nes kriptovaliutos ne tik suteikė mums didesnes finansines galias, tačiau ir užkrovė dideles rizikas. Esant poreikiui, visada kviečiame konsultuotis su specialistais – geriausi sprendimai priimami tik bendromis jėgomis.

 

 

 

 


Visos naujienos


Naujienlaiškis

Būkite pirmieji, kurie sužinos kriptovaliutų naujienas.

El.paštas: