Prekyba kriptovaliuta

Japonija: naujoji bitcoino tvirtovė

Japonija: naujoji bitcoino tvirtovė 2018.01.04

Nepaisant visų neigiamų naujienų apie bitcoinus, kurios paskutiniu metu sukrėtė bendruomenę, net ir didžiausiam skeptikui yra aišku – jog pastarieji metai šiai kriptovaliutai buvo itin sėkmingi. Ir jeigu dar nežinojote, bitcoinas yra populiariausias Japonijoje. Ši šalis daugiausia investavo būtent į bitcoinus ir nulėmė tokią šios kriptovaliutos sėkmę. Japonijoje nuolat buvo rūpinamasi bitcoino ilgaamžiškumu. Kol kitos šalys neskyrė tiek daug dėmesio kriptovaliutai – Japonija tuo tarpu ištyrė technologijas ir parengė aiškius ir sąžiningus įstatymus, reglamentuojančius virtualios valiutos keitimąsi. Japonija yra glaudžiai susijusi su bitcoinu vien jau todėl, kad jo išradėjas turi vardą Satoshi Nakamoto. Nėra iki šiol aišku, ar išradėjas yra  japonų kilmės, tačiau viena yra aišku – pačio vardo kilmė yra Japoniška.

Nereikia pamiršti ir to, kad buvo ir nesėkmių, susijusių su bitcoin. Buvo prarasti apie 437 milijonai dolerių, kai viena birža buvo staiga uždaryta. Bendrovė pateikė bankroto bylą ir tai paveikė daugiau nei 127 000 klientų visame pasaulyje. Šiandien tie, kurie prarado bitcoinus, jau galima sakyti, kad neteko 9 mlrd. dolerių. Vis dėlto šis įvykis privertė Japonijos reguliavimo institucijas įsitraukti į vartotojų apsaugą ir apsaugoti juos. Šis įvykis yra priežastis to, kodėl Japonija tapo labiausiai įžvalgia jurisdikcija bitcoinui ir kitoms virtualioms valiutoms. Supratimas apie technologiją, nepriklausomai nuo to, kokie blogi ar nepatyrę dalykai buvo ankščiau, padėjo nustatyti pagrindą, kuriuo visas likęs pasaulis jau gali pradėti suprasti ir visiškai priimti bitcoinus ir kitas virtualias valiutas.

 

Nuo 2017 metų balandžio 1 d. Japonijos vyriausybė priėmė mokėjimo paslaugų įstatymo pakeitimą. Šie pakeitimai, kuriuos  padėjo nustatyti „BitFlyer, buvo vadinami virtualios valiutos aktu, o kartu su papildoma mokesčių reforma, 2017 m. numatė tris pagrindinius reglamentus:

1.      Teisinis bitcoino įvardijimas. Virtualus valiutos aktas apibūdino ir nustatė, kokia yra virtualioji valiuta. Buvo paaiškinta, kad bitcoinas yra laikomas turtu ir jis gali būti laikomas mokėjimo metodu. Tačiau šis aktas neįvardijo bitcoino, kaip legalios valiutos, kaip kai kurie bandė klaidingai pareikšti.

2.      Virtualios valiutos keitimo reguliavimas. Japonijos finansinių paslaugų tarnybai buvo suteikta galimybė ne tik reglamentuoti, bet ir išduoti licencijas virtualioms valiutų biržoms Japonijoje. „BitFlyer“ didžiuojasi, kad 2017 metų rugsėjo pradžioje buvo suteikta viena iš pirmųjų tokios rūšies licencijų.

3.      Papildomas reguliavimo elementas. Galiausiai, neatsižvelgiant į virtualios valiutos įstatymo dalį, liepos 1 d. Buvo imtasi mokesčių reformos, pagal kurią pašalintas vartojimo mokestis, kuris neleidžia užsienio investuotojams įsigyti bitcoinų iš Japonijos rinkos. Japonijos rinkos tada atsivėrė tarptautiniams investuotojams.

 

Kaip bus išplėstas bitcoino ir blockchain naudojimas?

 

„BitFlyer“ sugebėjo glaudžiai bendradarbiauti su vyriausybinėmis organizacijomis, kad atliktų mokslinius tyrimus ir informaciją apie bitkoinų ir blockchain technologijos taikymą. Visi tyrimai yra viešai prieinami. „BitFlyer“ taip pat sunkiai dirbo tiriant ir kuriant pasaulinės klasės verslo blockchain „miyabi“. Su didžiausiu greičiu, viršijančiu 4000 sandorių per sekundę, „miyabi“ užtikrina nesikeičiamumą, toleranciją, nedidelį vėlavimą. Šis darbas tikrai neliko nepastebėtas.

„Miyabi įrodė, kad blockchain gali būti puikiai naudojama revoliucijai bankų sektoriuje ir sukuriant daug greitesnę atsiskaitymų platformą. Jei bus patvirtinta, didžiausi Japonijos bankai bus prijungti prie blockchain ir parodys pasauliui, kad įmonėse ši technologija gali būti saugiai įdiegta, sukuriant geresnį ir vieningesnį finansinį pasaulį. Šie pokyčiai yra tai, kodėl manome, kad 2018 m. bus dar įspūdingesni metai bitcoinui.

Net jei bitcoino 2018 ir nepatvirtins ETF, ateities produktų kūrimas suteiks bitcoinui daug daugiau likvidumo patekti į rinkas. Per pastaruosius metus atsirado tik įprastos išvestinės finansinės priemonės. Atsižvelgdama į visus šiuos pokyčius, „BitFlyer“ suprato neįtikėtiną galimybę panaudoti visą likvidumą Japonijoje šia naujas rinkas ir paslaugas teiktų nauji prekybininkai. Prekybos apimtis čia bus didžiausia pasaulyje. Nepriklausomai nuo didelės apimties įplaukų, kurias gali parduoti institucinės firmos, naudojant išvestines finansines priemones, prekybos įmonėms reikės prekiauti faktiniu bitcoinu.

 

 

 


Visos naujienos


Naujienlaiškis

Būkite pirmieji, kurie sužinos kriptovaliutų naujienas.

El.paštas: