Prekyba kriptovaliuta

Įsilaužimai ir sukčiavimai blockchain sistemoje 2017 metais

Įsilaužimai ir sukčiavimai blockchain sistemoje 2017 metais 2017.12.29

2017 metai tik dar kartą parodė, jog blockchain technologija vis dar yra didelis visų kompiuterinių nusikaltėlių taikinys. Tačiau ne visi įsilaužimai pakenkė ir padarė vienodus nuostolius. Vis dėlto šių incidentų poveikis toli gražu neliko nepastebėtas. Nesvarbu, ar tai buvo paprastas piniginės įsilaužimas, nesąžiningai vykdoma ICO, ar tiesiog klaidos programinėje įrangoje - investuotojai prarado milijonus dolerių. Kol kas nė vienas iš šių nusikaltimų vykdytojų dar nebuvo sugautas ar netgi identifikuotas, ir yra abejojama, ar dauguma šių lėšų gali būti rasta ir grąžinta.

Šis straipsnis siekia Jus supažindinti su tuo, kad kiekviena Jūsų investicija reikalauja daug dėmesio ir laiko ir turi būti atlikta protingai, bei atsižvelgiant į vyraujančias šiandienines kriptovaliutų tendencijas. Tačiau mes jokiu būdu nesakome Jums atsisakyti kriptovaliutų, kaip investicijos – tiesiog raginame daugiau apie tai domėtis, tam, kad galėtumėte priimti tik racionalius sprendimus.

 

1. CoinDash ICO įsilaužimas

Mokesčių ir pervedimų pradininkas CoinDash šią vasarą pradėjo monetų siūlymo (ICO) kampaniją, tačiau teko greitai jos atsisakyti, kai buvo pažeistas jos adresas. Paleidimas pakėlė  7,3 milijonus dolerių, tačiau nežinomas įsilaužėlis pakeitė adresą, todėl pervedimai buvo skirti nežinomai šaliai. Bendrovė uždarė ICO, bet pažadėjo suteikti apdovanojimą tiems, kurie prisipažins, kaip tai įvyko. Nors bendrovė teigė, kad buvo paskelbus paraiškų atmetimą, kai kurie investuotojai toliau teikė lėšas į nukreiptą adresą, netyčia didindami pavogtų lėšų sumą nuo 7 milijonų iki 10 milijonų dolerių tuo metu.

Apskritai šis incidentas parodo kad ICO, nepaisant didžiulių lėšų didinimo, vis tiek turėjo pereiti prie ankstyvojo technologijų sudėtingumo etapo.

 

2. Parity piniginės pažeidimas

Kriptovaliutų piniginės teikėjui Parity – 2017  buvo sunkūs metai. Problemos prasidėjo liepos mėnesį, kai buvo atrastas pažeidimas piniginės programinės įrangos versijoje 1.5. Todėl naudotojų paskyrose buvo pavogta mažiausiai 150 000 eterių (etherum). Tuo metu eteriai buvo verti maždaug 30 milijonų JAV dolerių, tačiau nuo gruodžio vidurio jie jau yra verti daugiau nei 105 milijonų dolerių.

Kompanija "Gavin Wood" paskelbė bent tris adresus, kuriuose buvo pažeidimų, ir sakė, kad yra uoliai dedamos pastangos, siekiant išvengti tolesnio lėšų praradimo. Vėliau nustatyta, kad daugiau nei 70 000 eterių jau buvo išmuitinti arba kažkaip išpirkti.

 

3. Sukčiavimas su Enigma projektu

Problemos nebuvo susijusios vien tik su pažeidimais adresuose. Projektas Enigma nuskambėjo ir tuo, jog čia rugpjūčio mėnesį sukčiai sukčiavo su netikrais žetonais, todėl buvo apgauti daugiau, kaip 1500 potencialūs eterio investuotojai.

Užgrobtos paskyros pažadėjo didelę investicijų grąžą, tačiau čia skelbėsi ne tikrieji projekto vykdytojai, o apgavikai. Nors Enigma projekto komanda sugebėjo sugrąžinti bendrovės sąskaitų kontrolę, bet eterio investicijos dingo ir lėšos kol kas dar nebuvo grąžintos.

 

4. Parity piniginės užšaldymas

 Tai didžiausias saugumo įrodymo atvejis, kuris turbūt labiausiai išsiskyrė 2017 metais. Lapkričio mėnesį netikėtai atsiradęs Parity piniginės naudotojas netyčia nustatė klaidą programinės įrangos kodekse. Buvo nustatyta, kad eteris užšaldė daugiau nei 275 milijonus JAV dolerių. Tai iškėlė teiginį, kad tokia bėda yra centrinės tinklo infrastruktūros dalis.

Vėlesniuose pareiškimuose kūrėjai stengėsi atkurti lėšas, tačiau dabar yra manoma, kad tai reikalautų visų eterio vartotojų programinės įrangos atnaujinimo.

 

5. Tether Token įsilaužimas

 Kitas incidentas, kuriame pastebimos neišspręstos problemos, tai lapkričio 30 d. su  JAV doleriais susietos kriptovaliutos tether pagrobimas. Tai atsiėjo daugiau nei 30 milijonų dolerių.

Iš virtualios vietos į nežinomą adresą buvo išsiųsti maždaug 31 milijono dolerių vertės tether žetonai. Gal tai ir nėra didelis incidentas, tačiau būtent tai paskatino visą šios kriptovaliutos bendruomenę atidžiau tikrinti tinklaraščio įrašus ir pagrindines naujienas.

Vėliau bendrovė žetonus perkėlė į juodąjį sąrašą per atnaujintą "Omni" protokolą, kurio pagrindu jie ir veikia.

 

6. NiceHash rinkos nulaužimas

 Gerai visiems žinoma prekyvietė (market) niceHash buvo sugadinta gruodžio pradžioje. Vėliau patvirtinta, kad buvo pavogta apie 4700 bitinų. Tuo metu tai kainavo apie 78 milijonus dolerių.

Vėliau paaiškėjo, kad darbuotojo kompiuteris buvo pažeistas, todėl nusikaltėlis galėjo patekti į rinkos sistemas ir pašalinti bitinus iš bendrovės sąskaitų.

Vėliau NiceHash generalinis direktorius Marko Kobalas pranešė, kad jo komanda bando išsiaiškinti, kaip įvyko įsilaužimas, tačiau reikės laiko, kad būtų galima nustatyti, kas nutiko iš tiesų.


Visos naujienos


Naujienlaiškis

Būkite pirmieji, kurie sužinos kriptovaliutų naujienas.

El.paštas: