Prekyba kriptovaliuta

Facebook‘o nauja skaitmeninė valiuta „Libra“

Facebook‘o nauja skaitmeninė valiuta „Libra“ 2019.06.20

Jei dar negirdėjote naujienų, socialinės žiniasklaidos milžinė „Facebook“ paskelbė apie savo planus dėl naujos valiutos. Tai bus vadinama – Libra.

Aš manau, kad tai yra gana įdomus pavadinimo pasirinkimas. Libra reiškia pusiausvyrą ar svarstykles, bet taip pat yra lotyniškas žodis svaro svoriui. Svaras, žinoma, yra Jungtinės Karalystės valiuta, susiformavusi nuo to momento, kai svaras buvo sterlingu.

Gyvenimas (ta pati reikšmė) taip pat buvo Prancūzijos valiuta iki revoliucijos, o lira buvo Italijos valiuta ir lieka daugelio Vidurio Rytų šalių, ypač Turkijos, valiuta. Libanas dažnai nurodo savo pinigus kaip lira.

Taip pat yra žodis „laisvas“, kaip ir laisvėje, arba prancūzų ar ispanų kalboje. Tie, kurie ją pavadino, bus per daug informuoti apie santykius tarp pinigų ir laisvės, ypač laisvose rinkose. Tai reiškia daug aukso ir bitcoinų klaidų.

Bet pavadinimas yra tik viena, kuri atrodo kaip labai protinga rinkodara.

Yra whitepaper.  Tai būdinga bet kokiai naujai kriptovaliutai, išskyrus tai, kad Libra tikrai nėra kriptovaliuta.

Whitepaper yra pilnas šifravimo žodžių, tokių kaip „blokinė grandinė“ ir „decentralizuotas“ ir „be leidimo“.

Tačiau, kiek matau, Libra nėra tikrai decentralizuota ir neatlieka naudos iš kasybos, nėra blokavimo grandinė. Tai tik duomenų bazė.

Ko „Facebook“ tikrai nori iš „svarstyklių“?

Whitepaper yra pilna tipiško triukšmo, padedančio „bankui“ gauti finansavimą. Šiuo atžvilgiu svarstyklės iš tiesų gali būti sėkmingos. Iki 2020 metų pradžios beveik visame pasaulyje gyventojai turės išmanųjį telefoną, o išmanusis telefonas – tai būdas, kuriuo daugelis neturtingiausių pasaulio šalių pirmą kartą galės naudotis internetu ir galės atlikti mokėjimą.

Tačiau perskaitykite whitepaper ir manote, kad tai yra „Facebook“ vienintelis tikslas. Kadangi iš tikrųjų tai yra rezervo pinigų ir mokėjimų sistemos sukūrimas, kuris naudos didžiulę „Facebook“ ir „WhatsApp“ naudotojų bazę. Galėsite siųsti pinigus per „WhatsApp“ arba „Facebook Messenger“.

Taip pat labai teisingai pasakyta, kad balta knyga buvo išleista Azijos dienos valandomis. Tai rodo, kur „Facebook“ mano, kad jos rinka yra. Pavyzdžiui, „WhatsApp“ yra didžiulis Indijoje, kur manoma, kad jis turi 300 mln. Vartotojų. Jei galite gauti juos siunčiant pinigus ir pranešimus, potencialas yra milžiniškas.

Net idėja, kad Libra yra paremtos turto krepšeliu, yra šiek tiek trikdanti. Ji nėra susieta su jokia valiuta, bet paremta „mažo kintamumo turto rinkiniu, įskaitant banko indėlius ir vyriausybės vertybinius popierius stabilių ir gerbiamų centrinių bankų valiutomis“. Efektyviai tai reiškia valiutų krepšelį – šiek tiek panašiai kaip Tarptautinio valiutos fondo SST.

Vienas dalykas, bitcoin, dėl visų savo sėkmės, nepavyko padaryti, tai, kad žmonės galvotų apie bitcoin. Visada matysite JAV dolerių, LTL arba eurų ekvivalentus. Žmonės galvoja JAV doleriais arba eurais ar svarais. Kad pirkėjai ir pardavėjai mąstytų „libra“, bus sunku. Bet tai sukuria rūkyklą, skirtą mokesčiams ir FX mokesčiams.

Kiekvienas, kuris žino Marko Zuckerbergo ankstyvąją istoriją, žymiausiai dramatizuotą filme „Socialinis tinklas“, žinos, kad jo stiprybė yra ne tiek iniciatorė, bet ir kaip žmogus, neturintis jokios žalos dėl kitų gerai veikiančių idėjų priėmimo, net jei jie nebūtinai yra jo paties ir į juos į kitą lygį.

Svarstyklės pasiskolino iš bitcoin, iš m-pesos, nuo rippelio, nuo stabilių linijų, pvz. (ją palaiko „turto rezervas“). Jis pasiskolino iš visų šifravimo erdvę supančių pasakojimų ir pačių technologijų.

Jame net sakoma, kad svarstyklės yra pseudonimas yra leidžia vartotojams turėti vieną ar daugiau adresų, nesusijusių su jų tapatybe (sėkmė gauti tą patį JAV).

Šiame projekte galiu pasiimti milijonus skylių. Kiti gali ir turi ir bus.

Svarbiausia yra tai, kad „Facebook“ socialinio tinklo viršutinių mokėjimų tinklo galimybės yra stratosferos. Tam prireiks daug laiko, kad jis veiktų tiek techniniu, tiek reguliavimo būdu, tačiau šis dalykas gali būti didžiulis.

Žinoma, yra prasminga gauti tam tikrą poveikį.


Visos naujienos


Naujienlaiškis

Būkite pirmieji, kurie sužinos kriptovaliutų naujienas.

El.paštas: