Prekyba kriptovaliuta

Estija artėja prie savo nacionalinės kriptovaliutos įvedimo

Estija artėja prie savo nacionalinės kriptovaliutos įvedimo

Puiki žinia – viena iš Baltijos regiono šalių Estija ruošiasi įvesti savo kriptovaliutą. Šiandien paskelbtame tinklaraščio pranešime Kasparas Korjusas, „e-Residency“ iniciatyvos generalinis direktorius, išdėstė tris galimus atvejus, kurie buvo gauti nuo tada, kai tokia koncepcija pirmą kartą pasirodė rugpjūtį. Kaip pastebėjo Korjusas, ši sąvoka greitai pasirodė netikra, nes sukėlė spekuliaciją, kad Estija gali tapti pirmąja šalimi, turinti savo atskirą skaitmeninę valiutą. Nors „e-Residency“ programa dar neieško tokio būdo, Korjusas savo naujame dienraščio įraše išdėstė keletą konceptualių pagrindų, nurodydamas įvairius kriptovaliutų panaudojimo būdus.

Pirma, Korjusas nurodo atvejį, kurio tikslas būtų paremti Estijos virsmą skaitmenine šalimi. Tai būtų pagrindas paraginti žmones imti naudotis „e-gyvenamja vieta“. Tai suteiktų galimybę įmones imti naudoti nacionalinę kriptovaliutą ir skatinti visus investuotojus ir verslininkus turėti platformą patikimoms ICO veikloms.

Antru atveju galima nurodyti, kad tokios kriptovaliutos naudojimas suteiktų pagrindą saugiam vyriausybės skaitmeniniam tapatumui.  Šiuo atveju blockchain sistema ir Estijos kriptovaliutos suteiktų daug patogumo skaitmeninėse sistemose, pavyzdžiui, pasirašant dokumentus, prisijungiant prie tam tikrų paslaugų platformų ir pan.

Tačiau trečioji galimybė yra kiek labiau ginčytina. Tai kriptovaliutų sujungimas su euro kursu. Europos centrinio banko prezidentas Mario Draghi tokia idėją laiko labai prieštaringa. Jis dar rugsėjo mėnesį teigė, kad "Nė viena valstybė narė negali įvesti savo valiutos,  nes euro zonos valiuta yra euras".

 Tačiau Korjusas mano, kad visada galima surasti išeitį, kaip suderinti keletą decentralizuotos kriptovaliutos privalumų su jau esama nacionaline valiuta. Juk grandinės blokų mainus galima vykdyti visame pasaulyje ir visiškai nemokamai. Viskas, ko reikia, tai vyriausybės įsipareigojimo dėl skaidraus skaitmeninės valiutos naudojimo. Tereikia tik didesnio žmonų pritarimo ir restruktūrizavimas bus pradėtas vykdyti.


Visos naujienos


Naujienlaiškis

Būkite pirmieji, kurie sužinos kriptovaliutų naujienas.

El.paštas: