Prekyba kriptovaliuta

Cardano „Ouroborus“ sistema – naujiena kriptovaliutų rinkoje

Cardano „Ouroborus“ sistema – naujiena kriptovaliutų rinkoje 2018.02.23

„Ouroborus“ yra „Pos“ („Proof of stake“) sistema. Ši sistema yra pagrindinė, kurios dėka veikia Cardano kriptovaliuta. Bitcoin‘ų gerbėjai sako, kad technine prasme „Pos“ veikia saugiai ir sklandžiai, tačiau šios sistemos kūrimas jiems primena laiko mašinos gamybą – kai atrodo technikos užtenka, tačiau iš esmės toks daiktas kažin ar gali būti sukurtas.

Savo ruožtu, „Pos“ šalininkai atkerta, kad Bitcoin sandoriai patiria daug energijos nuostolių, o tai galų gale gali tapti nebenaudinga investuotojams. Pagrindinė „Pos“ idėja yra ta, kad vietoj sunkių skaičiavimo keliamų problemų būtų renkamas mazgas, skirtas sugeneruoti naujam blokui su proporcingu kiekiu monetų. Jei mazgas turi teigiamą akcijų skaičių, jis vadinamas „suinteresuota šalimi“.

„Ouroborus“ sistema turėtų veikti atsitiktinumo principu.  Tai yra tarsi tam tikra biržos loterija, kurios metu bet kuris suinteresuotas asmuo gali tapti tarsi biržos lyderiu, pirmaujančiu asmeniu. Tačiau pagrindinis principas čia bus tas, kad kuo daugiau Jūs susidursite su suinteresuotomis šalimis – tuo bus didesnė galimybė, kad galėsite tapti biržos lyderiu. „Ouraborus“ naudoja daugiapartinį skaičiavimą (MPC), tam, kad visiems būtų suteiktas vienodas atsitiktinumas. Kiekvienas rinkėjas gali savarankiškai atlikti veiksmą, vadinamą „coin tossing“, o vėliau akcijos yra gaunamos su kitais rinkėjais. Idėja yra ta, kad rezultatus kiekvienas rinkėjas sudaro atskirai, bet vėliau yra sutariama dėl galutinės vertės.

 

 

Cardano kūrėjų bendrovė „OHK“ yra žinoma dėl akademikų (ypač Škotijos universitetų) gebėjimo stengtis, kad būtų galima išspręsti sunkius blockchain problemų klausimus. Aggelos Kiayias, Blockchain technologijų kompanijos „IOHK“ vyriausiasis mokslininkas, taip pat yra ir Edinburgo universiteto Blockchain technologijų laboratorijos direktorius. Jis yra žmogus pasisakantis už „Ouroboros“ sistemą, kuri, jo teigimu, siekia pateikti pirmąją teorinę „Pos“ analizę. Jis teigia, kad visuose šiuose „Pos“ protokoluose yra labai svarbu, kad dalyvavimas nebūtų visiškai apibrėžtas. Svarbu, kad minėtasis atsitiktinumas nebūtų gautas iš konkretaus patikimo šaltinio.

Kitaip tariant, negali būti vieno konkretaus serverio, kuris paleistų atsitiktinę eilutę, kad nustatytų tvarkaraštį. Tai leistų nustatyti vienintelį protokolo nesėkmės tašką; iš esmės tas, kuris turi serverį, gali visiškai nustatyti ir tvarkaraštį. Svarbi šio proceso ypatybė yra ta, kad, jei norite, kad būtų daug dalyvių, tai gali sugadinti šį atsitiktinumo pasirinkimą Jūsų naudai.

Visi „Pos protokolai“ vienaip ar kitaip turi būti atsitiktiniai. Kiayia įspėja, kad yra labai lengva sukurti procesą, kuris atrodytų nenuspėjamas, tačiau reikia sugebėti įrodyti, kad nė viena iš dalių neskiria šios atsitiktinės atrankos jų naudai. Vienas pagrindinių tikslų buvo įrodyti, kad protokolas iš tikrųjų sukuria nešališką atsitiktinumą.

„Pow“ („Proof of work“) sudaro tokias sąlygas, kai iš principo nėra jokių kliūčių dalyvauti, išskyrus kompiuterinę sistemą, galinčią atlikti skaičiavimo darbus. Kiayia mano, kad geriausias „PoW“ atvejis ateityje bus proceso nustatymas arba kažkas, kas gali būti padaryta, jei iš tikrųjų nėra kito geresnio būdo paleidžiant blockchain schemą. „PoS“ kritikai mano, kad sistema negali būti tokia saugi, kaip, kad naudojant elektros energiją „Pow“. O štai Kiayia mano, kad „PoS“ yra labai saugi ir nesusijusi su dvigubomis išlaidomis ar bet kokių Bitcoin tinklo ypatybių įgyvendinimu.

„PoS“ naudoja kitą konfigūraciją, kuri yra nustatoma pagal viešųjų raktų infrastruktūrą arba viešųjų raktų katalogą. „PoS“ suteiks mums viską, ką ir Bitcoin gali suteikti. Skirtumas tik tas, kaip mes paleisime protokolą ir koks bus pradinis protokolo nustatymas. Tai yra labai patikima infrastruktūra.

Kai mes kalbame apie „PoS“, žmonės daugiausiai galvoja apie Ethereum „Casper“ algoritmą. Kiayia sakė, kad „Baltojoje knygoje“ („White paper“) yra pasakoma keletas bendrų nurodymų, kaip protokolas turėtų būti kuriamas. Tačiau ji iš tikrųjų nepriima galutinio protokolo, kurį būtų galima panaudoti palyginimui. Protokolo logika yra pagrindinis būdas vertinti žmones, kurie nukrypsta nuo protokolo. Taigi ir vėl sugrįžtame prie klausimo, kokia yra tinkama šių sistemų struktūra?

Tam tikros nuobaudos gali būti panaudojamos, kaip priemonė „Pos“ blockchain sistemoje. Taip būtų sukuriamas ne tik skatinimas, bet ir suteiktas atlygis. Kalbant apie „Ouroborus“ ir sistemos teikiamas paskatas – tai jos vis dar yra labai aktyviai plėtojamos. Apskritai tam tikros sankcijos gali būti galimybė, tačiau jos bus naudojamos tik tuo atveju, jeigu bus visiškai pateisintos. Tyrimas šiuo metu yra labai aktyviai plėtojamas ir netrukus jau bus paruoštas „White paper“, kuriame bus labai aiškiai įvardyta, kaip bus taikoma atlygio sistema.


Visos naujienos


Naujienlaiškis

Būkite pirmieji, kurie sužinos kriptovaliutų naujienas.

El.paštas: