Prekyba kriptovaliuta

Blockchain technologijos saugumas

Blockchain technologijos saugumas 2017.12.28

Per pastaruosius keletą metų buvo nuolat kalbama apie bitcoinų siūlomą saugumą, tačiau kuo toliau, tuo darosi aiškiau, kad saugumo trūkumų yra pačioje blockchain technologijoje. Pats bitcoinas blogai indeksuoja tiek anonimiškumo, tiek konfidencialumo srityse, nes geriausiu atveju jų adresai siūlo pseudoniškumą, o visa kita yra visiškai vieša. Įmonės, pvz., "Elliptic" ir "Chainalysis" kuria įmones apie blockchain ekspertizę, ir kadangi tinklas padidina vertę, kapitalo srautų didėjimas yra tik dar labiau stebimas.

Tiems, kurie laukia kažko naujo, greitas kurso kilimas gali atrodyti sudėtinga užduotis, tačiau svarbu prisiminti, kad mes vis dar esame pačioje kriptovaliutų eros pradžioje, o pažangiausia dalis gali ateiti jau per ateinančius mėnesius ir metus.

 

Praktiškumas prieš ideologiją

Yra pastebėta, kad kriptovaliutoms trūksta ideologinių skirtumų. Kalbant apie privatumą, vienas iš labiausiai sprendžiamų yra tas - ar metodai, kurie leidžia dalintis duomenimis, turi būti numatytieji? Šios problemos simbolika susidaro iš dviejų sričių - "monero" ir "zcash". "Monero pagal numatytuosius nustatymus siūlo privatų ryšį, tačiau "zcash" modelis apima visus sandorius.

Nors privatumas pagal nutylėjimą gali atrodyti kaip akivaizdus sprendimas, matome, kad "zcash" gali būti tinkamas naudoti tokiais atvejais, kaip asmeninės ar verslo bankininkystės operacijos, kuriose privatumas paprastai yra pageidaujamas, tačiau reikia patikrinimo. Iš tiesų JPMorgan pastaruoju metu žengė taip toli, kad savo "Quorum blockchain" įdiegė "zcash" nulinių žinių saugumo parametrus, todėl mes galime pamatyti daugiau bandymų, susijusių su konfidencialumo pažanga.

Tačiau, nepaisant ideologijos, praktiniai aspektai irgi turi būti akcentuojami. Daugeliui sandorių, kurie leidžia padidinti privatumą, blockchain reikia daugiau vietos nei viešiesiems.

 

Kriptovaliutų pasiekimai

Laimei, šiuo metu vyksta kardinalūs pokyčiai, kurie susideda iš matematinių aspektų kriptovaliutų kursuose ir visoje technologijoje.

"Zk-snark", "zero-knowledge proof" technologija, kuri šiuo metu yra įdiegta "zcash" branduolio pagrindu, gali būti paskelbta kaip pažangiausia blockchain privatumo priemonė. Taip pat nesenai buvo sukurta „Zk-starks“. Ši technologija neatsižvelgia į viešojo rakto kriptografiją, bet naudoja netikras „hash“ funkcijas, leidžiančias panaikinti patikimą sąranką. Vis dėlto ši technologija šiuo metu yra dar tik savo ankstyvoje stadijoje. Taigi tobulti dar tikrai turėsime kur.

Taip pat jau yra sukurtas "Bulletproofs" popierius, kurį 2017 m. pabaigoje išleido žinoma pirmaujančių kriptografų grupė. Yra manoma, kad ši koncepcija labai sumažina asortimentą, reikalingą privatiems sandoriams atlikti.

Tai yra didelis žingsnis į priekį, leidžiantis sutaupyti vietos, leidžiantis greičiau patvirtinti registraciją ir sumažinti mokesčius.

"Monero" jau paskelbė, kad įgalino "testnet" funkciją, o galutinis tikslas - įkelti ją į blockchain.

 

2018 metais ir vėliau...

Šiuo metu dar yra sunku prognozuoti, kaip šios technologijos pasiseks. Svarbiausi klausimai yra šie: ar iš kriptovaliutų bus ir toliau reikalingos konkrečios blokavimo grandinės (su unikaliais žetonais), ar jos bus tikrinamos dėl funkcijų, kurios perduos dominavimą žetonuose?

Kol kas atrodo, kad pagrindinių blockchain ekosistemų lyderiai tikisi, kad rezultatas gali būti labai džiuginantis. Ethereum kūrėjas Vitalikas Buterinas neseniai paskelbtame tinklaraščio įraše apie "zk-snark" ir "zk-starks" teigia, kad blockchain kūrėjų komanda galvoja apie šią problemą. Vis dėlto neaišku, kokiu mastu ateityje galėsime pamatyti pilną privatumo funkcijų rinkinį, tiesiogiai susijusį su etherum kriptovaliuta.

Kalbant apie bitcoinus, netolimoje ateityje naudingi pokyčiai taip pat bus nesunkiai pastebėti. Į visus 2018 metus yra sudėta labai daug vilčių, todėl ir mes tikimės, kad visos funkcijos su laiku tik dar labiau ištobulės.


Visos naujienos


Naujienlaiškis

Būkite pirmieji, kurie sužinos kriptovaliutų naujienas.

El.paštas: