Prekyba kriptovaliuta

5 blockchain galimybės, kurių joks verslas negali praleisti

5 blockchain galimybės, kurių joks verslas negali praleisti 2018.02.06

Blockchain technologija šiais metais ir toliau palaiko didelį savo galimybių tempą. Dėl svarbių „Microsoft“ ir „Kodak“ pranešimų apie šią technologiją, akivaizdu, kad yra ir daugiau galimybių, nei, kad yra skelbiama. Kalbant apie Jūsų verslą – yra išnagrinėtos kelios nišos, kur blockchain gali labai praversti.

 

1. Išlaidų sumažinimas. Bankai ir kitos finansų įstaigos, pavyzdžiui, draudimai, jau pradėjo tyrinėti ir priimti blockchain technologiją. Bankai ir kreditinių kortelių įmonės kasmet moka apie 2 trilijonus dolerių vidutinio dydžio paslaugų teikimui, pavyzdžiui, sukčiavimo patikrinimams. Persikėlimas į blockchain sistemas gali efektyviai automatizuoti didelę dalį šių patikrų ir taip sumažinti išlaidas. Blockchain charakteristikos (skaidrumas, sumažėjęs pasitikėjimo poreikis ir tvirta duomenų struktūra) gali padėti sumažinti finansinę naštą, susijusią su sandorių sudarymu ir surašymu daugelyje kitų pramonės šakų. Jei centralizuotos, nepatvarios ir nesaugios paskirstymo sistemos galės būti pakeistos supaprastinta, paskirstyta blockchain registravimo sistema, tada bus sumažintas poreikis atlikti vidines funkcijas, pavyzdžiui, administravimą ir šių įrašų tikrinimą. Duomenų kaupimas blockchain sistemoje būtų patikimesnis. Jei duomenys vėliau bus naudojami Jūsų verslo analizei, tikėtina, kad įžvalgos bus tikslios ir naudingos.

2. Informacijos atsekimo didinimas. Maisto pramonėje yra didelė prevencijos paklausa. Dėl teisinių ir verslo priežasčių itin svarbu parodyti, kad saugos ir gerovės standartai yra vykdomi kiekviename tiekimo etape. Blockchain suteikia galimybę kiekvienam atskiram ingredientui ar produktui efektyviai gauti savo „skaitmeninį pasą“, tai yra, jo kilmę ir visą kelionę galima atsekti bet kuriame proceso etape. Tradiciškai šie įrašai yra laikomi keliose skirtingose grupėse - nuo augintojų iki rinkėjų, pakuotojų, mažmenininkų iki tiekėjų. Dėl to kartais duomenys gali tiesiog pasimesti kažkuriame iš etapų. Tuomet kyla nesąžiningos veiklos grėsmė.

Blockchain technologiją entuziastingai priėmė deimantų pramonė, kur taip pat svarbiausia yra prevencija. „Everledger“, įsikūrusi Jungtinėje Karalystėje, pateikė išsamią informaciją apie daugiau nei 1,6 milijono duomenų (iš blockchain), tokių kaip deimantų dydis, spalva ir sertifikato numeris. Čia yra naudojami didelės skiriamosios gebos atvaizdai. Taigi informacija nepasimeta, net jei nuo deimanto yra pašalinami unikalūs identifikavimo numeriai. Artimiausiu metu šią technologiją ketina naudoti ir su vyno pramone.

3. Klientų aptarnavimo gerinimas. Lojalumo ir kitos atlygio programos skatina pakartotinius žmonių įpročius ir suteikia galimybę naudotis neįkainojama patirtimi apie pirkimo įpročius ir tendencijas. Tradiciškai iš šių programų gauti duomenys kaupiasi centralizuotai. Perėjimas prie sistemos, pagrįstos blockchain, leis apskaičiuoti ir suteikti taškus tuo metu, kai jie yra uždirbami. Tai ne tik pagreitins veiksmus, bet ir potencialiai leis klientams pasinaudoti jų pirkimo verte, kad jiems nedelsiant būtų suteiktos nuolaidas. Kai kurios įmonės jau teikia klientams lojalumo korteles, pagrįstas blockchain technologijos principu. Tai paskatins gerą atlygį ir lojalumo mainus. Klientai galės patys spręsti, kur panaudoti atlygį ir bus galima įsigyti tai, ko jiems reikia dabar pat, o ne tai, ką jie pirko prieš tai. Ši technologija gali paskatinti klientus tapti laimingesniais ir ištikimesniais vienam ar kitam prekybos tinklui.

 4. Nuosavybės ir tapatybės įrodymų vertinimas. Šiame interneto amžiuje, kai Jūsų nuotrauka gali būti nukopijuota ir perduodama milijonui žmonių vos vienu pelės spragtelėjimu, nuosavybės teisės tiesiog yra per daug pažeidžiamos. Tarptautinė patentavimo sistema taip pat yra labai sudėtinga, nes taisyklės čia yra nuolat keičiamos. „Kodak“ save pozicionuoja kaip blockchain technologijomis pagrįstą verslą. Neseniai jie paskelbė platformą, kurioje bus įrašomas ir stebimas nuotraukų ir kitų vaizdų naudojimas visame internete. Tai leis vaizdo teisių turėtojams ieškoti apmokėjimo, kai jų darbas bus naudojamas be leidimo. Taip bus sukurta skaidresnė ir automatizuota sąskaitų faktūrų išrašymo schema, o tai labai pagerins fotografų ir leidėjų santykius. Taip pat yra tikimasi, kad blockchain padės teikti sąžiningesnius atlygius ir muzikantams. Bet naudojant blockchain galima užtikrinti ir ne tik intelektinį turtą.

Nekilnojamojo turto rinkoje nuolat kyla susierzinimas dėl dokumentų tvarkymo ir teisinės atitikties procedūrų, o tai yra neišvengiama kai kalbame apie didelių piniginių sumų pervedimus. Hipotekos paskyrimai ir patvirtinimai dažniausiai trunka ne vieną mėnesį, nes kiekviename proceso etape būtina atlikti tinkamą patikrą. JAV įsikūrusi kampanija „Ubiquity“ siūlo šią problemą išspręsti su blockchain. Vienas iš pasiūlymų yra pateikti skaidrią ir viešą knygą, kuri bus naudojama nuosavybės pavadinimams įrašinėti. Blockchain taip pat gali būti panaudojama tapatybės ir įgaliojimų nustatymui.

 5. Saugumo didinimas. Blockchain iš esmės yra saugesnė nei daugelis kitų failų saugojimo sistemų, nes jie yra užkoduojami pagal dizainą. Informacija negali būti atsitiktinai ištrinta ir ji nėra prieinama visiems, kurie neturi leidimo peržiūrėti. Blockchain potencialas, susijęs su automatizavimu, puikiai pasitarnauja ir mūsų kaimyninėse šalyse. Štai Estijos duomenų apsaugos specialistai „Guardtime“ naudoja blockchain technologiją, kur yra saugomi vieno milijono pacientų sveikatos įrašai. Blockchain technologija taip pat gali būti puikiai panaudojama ir gerinant internetinių pokalbių saugumą.

Kaip matote, blockchain technologija gali kuo puikiausiai pasitarnauti beveik kiekvienai verslo nišai. Todėl siūlome Jums gerai pagalvoti apie šios technologijos naudojimosi pradžią.

 

 

 

 


Visos naujienos


Naujienlaiškis

Būkite pirmieji, kurie sužinos kriptovaliutų naujienas.

El.paštas: